Mobil Uygulama
MOBİL UYGULAMA

Satın almalar, yatırımlar ve büyük girişimler ile milyarlarca dolarlık bir sektöre dönüşen mobil uygulama pazarı yaşamımızı bambaşka bir boyuta taşıdı.

IoT, cloud gibi bütün mega trendlerin alt yapısını oluşturan mobil teknolojilerdeki gelişim, finanstan otomative; perakendecilikten sağlığa pek çok çok sektörde dijital dönüşümü sağladı. Günümüzde artık şirketler, mobil uyumlu değil; mobil öncelikli olmak zorundadır.

Rekabetçi piyasa koşullarında inovasyonun önemini bilen ve teknolojiye erken adapte olan firmalar, mobil konusunda gerekli yatırımlarını yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar. Değişen ihtiyaçlara göre mobil uygulamalarını yeniliyorlar veya yeni uygulamalar geliştiriyorlar.

Daha Fazla Oku
IBM Business Connect
IBM BUSINESS CONNECT 2016

Online yaptığımız bütün işlemler (sayfa ziyaretleri, beğenmeler, paylaşımlar, v.b) arkamızda dijital kayıt bırakıyor. Mobil uygulamalar artık hayatımızın her noktasında; alışverişlerimizi, bankacılık işlemlerimizi mobil uygulamalar üzerinden yapıyoruz. Giyilebilir teknolojiler ile adımlarımızı dahi kayıt altına alabiliyoruz.

Yüksek hacimli ve çok hızlı büyüğen veriyi analiz edebilen ve öğrenebilen bir sistem olan Watson uygulamaları başta olmak üzere, analitik ve mobil uygulamaların iş dünyasının geleceğini nasıl şekillendireceğine tanıklık edildiği IBM Business Connect etkinliği 15 Kasım 2016 da Raffles İstanbul, Zorlu Center'da gerçekleştirildi.

Daha Fazla Oku
Xamarin Istanbul
XAMARIN DEV DAYS – İSTANBUL

Xamarin Dev Days etkilinğimizin Ankara’dan sonraki ikinci ayağı İstanbul’da 5 Kasım günü Microsoft İstanbul ofisinde gerçekleşti.

Katılımın yoğun olduğu eventte kurucu ortaklarımız Ekin Miral ve Ufuk Arslan katılımcılara Xamarin ile ilgili genel ve teknik bilgiler verdiler. Ekibimizden Burak Güner ise uygulamalı, demo bölümünü yönetti.

Daha Fazla Oku
Xamarin Istanbul
XAMARIN DEV DAYS – ETKLİNLİK

Xamarin Dev Days katılımcıları tüm günlük etkileyici bir eğitim deneyimine davet ediyor. Öğleden önce mobil uygulama geliştirme dünyasını keşfedin, öğleden sonra ise bizzat Xamarin geliştiricilerden oluşan bir ekip eşliğinde kolları sıvayıp kod yazmaya başlayın.

Daha Fazla Oku
Xamarin Uygulama
Neden Xamarin ?

2016 yılı ile birlikte şirketlerin çoğu çalışanlarının işlerini bir şekilde kolaylaştırmak için mobil uygulamaları kullanmaya karar verdiler. Bir çok şirket ya outsource yada kendi içinde çözüm üretmeye çalışıyor. Şirketlerin onay mekanizmaları olsun satış vb birimlerinde sahada yada saha dışında çalışan birimler için mobil uygulamalar olmazsa olmaz durumuna geldi. Çoğu şirket bu eksikliklerini yeni fark etmeye başladı. Bu yüzden her şirketin it departmanı en hızlı en ucuz hangi şekilde bunu gerçekleştirebiliriz düşüncesi ile hibrit platformlara yönelmeye başladı.Hibrit platformların hızlı ve ucuz bir çözüm olduğu doğrudur ancak aynı oranda da kalitesiz olduğundan çoğu şirket yeniden bir arayışa girmek zorunda kalmıştır. Native uygulama yazdırmanın maliyeti yüksek ve her bir platforma ayrı ayrı uğraş gerektirdiğinden dolayı zaman, maliyet olarak şirketleri yoracaktır.

Daha Fazla Oku
Alexa Boat
ALEXABOAT – ALEXA ENABLED IOV PROJECT WITH RASPBERRY PI

One of the main problems boat owners’ face (especially if you are forgetful like me) is about forgetting to close navigation lights while leaving the boat. That light stays on until the batteries are depleted. Even if some neighbour notices and calls you; you have to physically go there to turn it off.

So while I was thinking about a solution to that, I took it one step further and decided to build an actual boat hand with Alexa, which does not only open/close lights but also helps you with all the troubles you face while sailing alone.

Daha Fazla Oku
Bize Yazın

Bize Ulaşın

E-posta Adresimiz
info@mobilist.com.tr
Ofis Adresimiz

Nispetiye Mahallesi Belediye Sitesi
A-6 Blok 15C Etiler Beşiktaş / Istanbul
41.074215,29.023481

Telefon Numaramız

+90 (212) 381 8775

Bize Yazın

İsminiz (zorunlu)

E-postanız (zorunlu)

Siteniz

Konu

Mesajınız (zorunlu)